На форумі був присутній Вагін Андрій Володимирович - заступника начальника Державної екологічної інспекції Столичного округу, який широк розкрив вище описані питання, пояснив відповідальність за неправильне поводження з відходами. Розказав які зміни плануються у законодавстві. Дав відповідь на всі хвилюючі питання представників ринку пест контролю та операторів ринку харчових продуктів.
В результаті здійснення дератизації, дезінсекції, фумігації залишається пуста тара з під пестицидів, заражені пестицидами біологічні відходи (дохлі миші, щурі та ін.), що потребують правильного поводження з такими відходами. А саме передання на утилізації їх спеціалізованим фірмам та установам, що займаються комплексом послуг у сфері поводження з відходами та екологічного обслуговування підприємств.
Часто підприємства, що намагаються здійснювати пест контроль своїми силами взагалі не задумуються про необхідність правильної утилізації. А тут вже наступає аспект перехресного забруднення. Це виникає через недостатню обізнаність та освідченність відповідальних осіб на підприємствах та прогалинах в законодавстві в цьому питанні.
В контексті ПЕСТ компаній таких випадків значно менше. Адже працівники таких компаній проходять навчання щодо безпечного поводження пестицидам і агрохімікатами в Держпродспоживслужбі.
16 січня 2021 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4600 «Про захист рослин», розроблений Мінекономіки з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин в цій сфері з урахуванням міжнародних зобовʼязань України, зокрема, в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.І Стаття 52. Навчання щодо безпечного поводження із засобами захисту рослин мала б повністю закрити це питання.
Тому, зараз важливо здійснювати навчання всім, хто добровільно хоче підвищувати свої знання в сфері пест контролю, утилізації пестицидів, агрохімікатів та біовідходів. А також обʼєднати сили щодо відновлення прийняття цього закону, або напрацьовувати нові законодавчі ініціативи.